"Dzięki umowom z Apple, Nine 66 i rozpoczęciu współpracy z BoomBit ten rok był dla nas przełomowy. Zaczynaliśmy go w atmosferze niepewności, a wpływ wojny w Ukrainie na rynek kapitałowy przekreślił nasze plany pozyskania kapitału. Jednak dzięki nowym partnerstwom i naszemu doświadczeniu zapewniliśmy finansowanie dla produkcji nowych gier i odbudowę mocnego zespołu. W tym roku możemy już skoncentrować się na grach" - powiedział prezes Cherrypick Games Marcin Kwaśnica, cytowany w komunikacie.

W 2022 roku przychody Cherrypick Games wzrosły o ponad 330% do 4,44 mln zł. Spółka wypracowała też 3,46 mln zł zysku netto (wobec straty przed rokiem). Na koniec zeszłego roku spółka dysponowała środkami pieniężnymi w wysokości 939 tys. zł, a już na początku bieżącego roku spłaciła wszystkie zobowiązania i została oddłużona, podkreślono.

"Za nami bardzo trudne lata, ale ostatecznie w 2022 roku udało nam się ustabilizować sytuację spółki, zbudować zespół i zapewnić finansowanie. Dzięki bardzo wysokiej jakości naszych poprzednich projektów mogliśmy zacząć współpracę z Apple. To dla nas olbrzymie wyróżnienie i cenne doświadczenie, bo już wspólnie pracujemy nad wydaniem projektu, który będzie mieć premierę w tym roku" - skomentował Kwaśnica.

Początek roku to również pierwsza premiera gry wyprodukowanej przez BoomPick Games, czyli wspólne przedsięwzięcie Cherrypick Games i Grupy BoomBit.

Reklama

"'Royal Merge' zadebiutowało w styczniu i jesteśmy bardzo zadowoleni ze startu tego projektu. Tymczasem BoomPick już zaczyna prace nad kolejnym" - zakończył prezes.

Cherrypick Games to deweloper specjalizujący się w produkcji gier casualowych free2play oraz mobilnych gier e-sportowych. Spółka jest notowana na rynku NewConnect od listopada 2017 r.

(ISBnews)