"Gra 'Station Simulator', która miała swoją premierę na platformie Steam w dniu 15 września 2021 r. o godzinie 19:00 sprzedała się do dnia 27 września w ilości około 200 000 sztuk. Na dzień sporządzenia raportu bieżącego gra uzyskała 3944 recenzji na platformie Steam, z czego 83% stanowią bardzo pozytywne" - czytamy w komunikacie.

"'Gas Station Simulator' nie przestaje nas pozytywnie zaskakiwać. Obecnie gra osiąga kolejny próg sprzedażowy, notując 200 tys. sztuk w zaledwie dwanaście dni od premiery. Ogromnie cieszymy się, że nasze zaangażowanie w projekt i koncepcja gry, zostały docenione przez graczy. Tak duże zainteresowanie tytułem daje nam olbrzymią satysfakcję i jeszcze większą motywację do prac nad naszymi pozostałymi projektami. Liczymy, że nasze kolejne pomysły również spodobają się odbiorcom z całego świata" - powiedziała prezes Joanna Tynor, cytowana w komunikacie.

W 2022 roku spółka planuje wydać tytuł na konsole Playstation, Xbox oraz Nintendo Switch.

Budżet produkcyjny "Gas Station Simulator" o wartości około 0,45 mln zł zwrócił się w pełni w ciągu pierwszej 1,5 godz. od wydania, podkreśliła spółka.

Drago entertainment powstało w 1998 roku w Krakowie. W 2018 roku do zespołu dołączyli Aleksy Uchański, Maciej Miąsik, Jakub Trzebiński i Mateusz Wcześniak. Wtedy też firma podjęła decyzję o przyjęciu nowej strategii i skoncentrowaniu się na produkcji własnych gier. Spółka zadebiutowała na rynku NewConnect w kwietniu 2021 r.

(ISBnews)