„Niestety bardzo poważne obowiązki Tesli wymagają opóźnienia wizyty w Indiach, ale z niecierpliwością czekam na wizytę jeszcze w tym roku” – napisał Musk na swojej platformie społecznościowej X.

Wizyta Muska w Indiach

Musk miał rozpocząć wizytę w niedzielę, dwa dni po rozpoczęciu wyborów krajowych w Indiach, w których, według prognoz, Modi zdobędzie trzecią kadencję. Oczekiwano, że w New Delhi Musk zapowie budowę nowej fabryki samochodów elektrycznych za 2 do 3 miliardów USD, po tym, jak rząd ogłosił politykę obniżania wysokich ceł na importowane samochody dla lokalnych inwestorów – podał Reuters.

Oczekiwano także, że spotka się w New Delhi z dyrektorami kilku kosmicznych start-upów. Musk oczekuje na zgodę organów regulacyjnych rządu Indii na rozpoczęcie świadczenia usług szerokopasmowego Internetu satelitarnego Starlink w tym kraju.

Reklama

Jak podaje Reuters, wizyta miała być związana z ogłoszeniem planów wejścia producenta pojazdów elektrycznych (EV) na rynek południowoazjatycki.

Oczekiwano również, że Musk w Indiach będzie miał okazję do uspokojenia inwestorów zaniepokojonych spadkiem akcji Tesli i planami zwolnienia 10 proc. jej pracowników na całym świecie.

Musk, jak wskazuje Reuters, stoi przed trudnymi wyzwaniami, spadającą sprzedażą, rosnącą konkurencją ze strony chińskich producentów samochodów elektrycznych i niepewnymi losami przyszłych kluczowych produktów Tesli.(PAP)