Dzięki paszportowaniu do Polski europejskiej licencji bankowej, w najbliższych miesiącach Revolut umożliwi polskim klientom lokowanie środków w banku Revolut Bank z siedzibą na Litwie - czytamy w komunikacje prasowym. W ofercie banku znajdą się też produkty kredytowe.

Z aplikacji Revoluta w Polsce korzysta już ponad 1 milion klientów, najbardziej aktywni użytkownicy otrzymają zaproszenie do uruchomienia konta w Revolut Banku już w październiku. Pozostali klienci będą zapraszani w następnych tygodniach. Po udanych testach na Litwie, Polska jest pierwszym rynkiem zagranicznym, gdzie klienci Revolut otrzymają dostęp do usług bankowych.

"Klienci Revolut Bank będą mogli deponować swoje wynagrodzenie na kontach bankowych zabezpieczonych przez litewski rządowy system ubezpieczeń inwestycji i depozytów. Klienci, którzy otrzymają zaproszenie, będą mogli zrobić upgrade swojego konta i w kilka minut przenieść środki z podmiotu działającego w oparciu o licencję pieniądza elektronicznego (Revolut Payments) do podmiotu z licencję bankową (Revolut Bank)" - informuje Revolut.

Revolut otrzymał europejską licencję bankową od Banku Litwy i Europejskiego Banku Centralnego (ECB) pod koniec 2018 roku. W czerwcu 2019 roku nominację na prezesa Revolut Bank otrzymał Virgilijus Mirkės, bankier z 25 letnim doświadczeniem w międzynarodowych instytucjach bankowych, takich jak SEB Bank i Scotiabank.

Reklama