"Wczoraj odkryliśmy, że staliśmy się celem cyberataku, z którego powodu część naszych wewnętrznych systemów została narażona na szwank. Nieznany sprawca uzyskał nieautoryzowany dostęp do naszej wewnętrznej sieci, zebrał pewne dane należące do grupy kapitałowej CD Projekt i pozostawił wiadomość z żądaniem okupu" - czytamy na profilu spółki na Twitterze.

Choć część urządzeń została zaszyfrowana, backupy grupy pozostają w stanie nienaruszonym. CD Projekt zabezpieczył już infrastrukturę i rozpoczął przywracanie danych, podano także.

Reklama

Spółka zapewniła, że nie spełni żądań atakującego.

"Nadal badamy to zdarzenie, ale już teraz możemy potwierdzić, że - według naszej najlepszej wiedzy - narażone systemy nie zawierają żadnych danych osobowych użytkowników naszych systemów" - czytamy dalej.

CD Projekt rozpoczął już współpracę z Generalnym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych oraz ze specjalistami do spraw bezpieczeństwa.

W skład grupy CD Projekt wchodzą: CD Projekt RED - deweloper gier wideo z gatunku RPG i GOG - globalna platforma cyfrowej dystrybucji gier. Sztandarową grą wydawnictwa jest seria "Wiedźmin", 10 grudnia 2020 r. premierę miał kolejny sztandarowy tytuł studia - "Cyberpunk 2077".