"Zgodnie z obraną w tym roku strategią, do naszego portfolio wydawniczego poszukujemy ambitnych gier, które posiadają urok oraz mają potencjał, by móc je plasować na wyższej półce cenowej. Śledzimy rozwój projektu 'Everdream Valley' od dłuższego czasu i uważamy, że zespół Mooneaters S.A. stworzył fantastyczną bazę dla długoterminowego budowania franczyzy, a nie tylko jednego produktu. Jako wydawca tego tytułu na Nintendo Switch niezmiernie cieszy nas różnorodność, skalowalność świata gry i potencjał zaangażowania gracza na długie godziny w ramach sandboxowej części rozgrywki" - powiedział prezes QubicGames Jakub Pieczykolan, cytowany w komunikacie.

Gra "Everdream Valley" dotychczas była potwierdzona na platformę Steam. Tytuł łączy w sobie mechaniki popularnych gier na rynku - elementy przygodowe, RPG oraz symulator.

Reklama

"Od początku produkcji tworzymy nasza grę tak, by spełniała oczekiwania szerokiej grupy graczy, w tym naszej głównej grupy docelowej - fanów konsoli Nintendo Switch. Świat gry jest luźno inspirowany pracami japońskiego Studia Ghibli, a sam gameplay jest bardzo zróżnicowany pod kątem ilości mechanik. Głównym bohaterem gry jest dziecko, które odwiedza swoich dziadków na farmie, ale w trakcie nocy, podczas snów gracz wciela się także w zwierzęta występujące na tytułowej dolinie. Grupa kapitałowa QubicGames znana jest z doświadczenia w zakresie portingu oraz dystrybucji gier na Nintendo Switch, wykorzystując wszystkie możliwości japońskiej konsoli. Wierzymy, że dzięki ich działaniom 'Everdream Valley' będzie bestsellerem na Nintendo Switch" - dodał prezes Mooneaters Marek Maruszczak.

QubicGames jest studiem deweloperskim, które zostało założone w 2004 r. Do 2012 r. spółka realizowała głównie gry na konsole Nintendo, a od 2014 r. zajmuje się także produkcjami na platformy iOS/Android, Sony PS4 i PS Vita, a także komputery PC/Mac. Spółka jest notowana na NewConnect od 2016 r.

(ISBnews)