"Szacunkowy wynik EBITDA wyniósł 139 mln zł i był niższy o ok. 26 mln w porównaniu z I kwartałem 2023 r. na co wpływ miały m.in. efekt podwyższenia płacy minimalnej od początku 2024 r. oraz jednorazowe koszty związane z restrukturyzacją zatrudnienia poniesione w I kw. 2024, które sięgnęły 11 mln zł" - czytamy w komunikacie.

Przychody ze sprzedaży w I kw. br. wyniosły 7 590 mln zł wobec 7 588 mln zł rok wcześniej.

Reklama

"Przychody ze sprzedaży kształtowały się na zbliżonym poziomie do I kwartału ubiegłego roku. Na niską dynamikę wzrostu sprzedaży wpływ miał między innymi spadek dynamiki cen żywności, które w I kwartale 2024 wzrosły o 2,6% w porównaniu z 1 kwartałem 2023 r. (wg. danych GUS)" - czytamy dalej.

Sprzedaży sieci detalicznych

Wzrost sprzedaży LFL w sieci Delikatesy Centrum wyniósł w I kwartale br. (+5%).

Sieć Duży Ben zanotowała wzrost sprzedaży na poziomie 32%, a wzrost sprzedaży Frisco w I kw. 2024 r. sięgnął 20% r/r., podano także.

Ostateczne wyników Grupy Eurocash za I kwartał 2024 r. zostaną opublikowane 13 maja br.

Grupa Eurocash jest największym polskim hurtowym dystrybutorem produktów FMCG, organizatorem znanych sieci franczyzowych, agencyjnych i partnerskich, takich jak ABC, Delikatesy Centrum, Groszek, Gama, Duży Ben, Lewiatan czy Euro Sklep; partnerem logistycznym i technologicznym sklepów lokalnych, a także właścicielem marketu e-grocery nr 1 w Polsce: Frisco.pl. Spółka jest notowana na GPW od 2005 r.; wchodzi w skład indeksów mWIG40.

(ISBnews)