Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zobacz Seul, cud gospodarczy i światową stolicę internetu [GALERIA]

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Do takiego stanu rzeczy prowadziła jednak trudna droga. Po zakończeniu wojny koreańskiej w 1953 r. zarówno miasto, jak i cała Korea Południowa były zniszczone, a gospodarka była w fatalnym stanie – miliony Koreańczyków żyły w ubóstwie. Zaledwie parę dekad wystarczyło jednak, by kraj stał się 15. największą gospodarką świata. Okres ten nazywa się cudem nad rzeką Han, a sukces przypisuje się przede wszystkim rządom Park Chung-hee, który postawił na uprzemysłowienie i rozwój gospodarki przede wszystkim. Odbyło się to jednak kosztem demokracji i wolności słowa. Na zdjęciu dzielnica Gangnam.
Do takiego stanu rzeczy prowadziła jednak trudna droga. Po zakończeniu wojny koreańskiej w 1953 r. zarówno miasto, jak i cała Korea Południowa były zniszczone, a gospodarka była w fatalnym stanie – miliony Koreańczyków żyły w ubóstwie. Zaledwie parę dekad wystarczyło jednak, by kraj stał się 15. największą gospodarką świata. Okres ten nazywa się cudem nad rzeką Han, a sukces przypisuje się przede wszystkim rządom Park Chung-hee, który postawił na uprzemysłowienie i rozwój gospodarki przede wszystkim. Odbyło się to jednak kosztem demokracji i wolności słowa. Na zdjęciu dzielnica Gangnam. / ShutterStock
Seul może się pochwalić najlepszym internetem na świecie - jest szybki i jest wszędzie. Oto miasto, które istnieje ponad dwa tysiące lat, ale do statusu światowego gracza doszło w kilkadziesiąt.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
    Reklama

    Zobacz więcej