Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Za mało miejsca w domu? Oto 6 sztuczek na powiększenie mieszkania

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Nie w każdym mieszkaniu da się zbudować antresolę, ale tam gdzie jest to możliwe, warto o takim rozwiązaniu pomyśleć, bo choć nie da się tam zrobić wszystkiego, to sypialnia, miejsce do pracy czy skrytka na rzeczy, będą bardzo dobrym rozwiązaniem. Podobnie jak piętrowe łóżka w pokoju dziecięcym – nie dość, że zajmuje to mniej miejsca, to jeszcze dla dzieci może być atrakcją samo w sobie. Przy okazji budowy antresoli warto jednak pamiętać, by zapewnić dopływ światła dziennego.
Nie w każdym mieszkaniu da się zbudować antresolę, ale tam gdzie jest to możliwe, warto o takim rozwiązaniu pomyśleć, bo choć nie da się tam zrobić wszystkiego, to sypialnia, miejsce do pracy czy skrytka na rzeczy, będą bardzo dobrym rozwiązaniem. Podobnie jak piętrowe łóżka w pokoju dziecięcym – nie dość, że zajmuje to mniej miejsca, to jeszcze dla dzieci może być atrakcją samo w sobie. Przy okazji budowy antresoli warto jednak pamiętać, by zapewnić dopływ światła dziennego. / ShutterStock
Nie ma takiego mieszkania, w którym prędzej czy później nie zabrakłoby nam miejsca. Stąd bez względu na dostępną powierzchnię warto o nią dbać i stosować sztuczki, które pozwolą bezinwazyjnie zyskać kilka metrów kwadratowych, nawet jeśli będzie to złudzenie optyczne.
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (2)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • edward
  2014-10-25 18:02
  Gdy się pojawia denny artykuł, to od razu wiadomo, że to ma być reklama Home Broker. Bez złośliwości, ale tak już jest, po prostu nie dzielicie się wiedzą z innymi,wpychacie coś co i tak wszyscy wiedzą i nie wnosi nic nowego, żeby tylko się zareklamować. Posprzątaj, pomaluj na biało? Litości!

  Do rzeczy, wynajmuje kilkanaście mieszkań i proponuję dwa sposoby, obydwa w większości dotyczą tylko mieszkań w wielkie płycie.
  Pierwszy, to po uzgodnieniu ze spółdzielnią zabudowa balkonu. Trzeba wykonać izolacje od góry i od dołu i zlecić jakiejś firmie zabudowę z okien reszty, są firmy co się w tym specjalizują. Przez większość roku mamy dodatkowe pomieszczenie użytkowe, a w zimie schowek, w którym temperatura jest wyższa niż na zewnątrz, no i nic nie pada.

  Drugi sposób też głównie dotyczy płyty, choć czasem można go zastosować i w innym budownictwie. Odgradzamy, oczywiście po uzgodnieniu z SM część korytarza. Super komfort mamy jeżeli prowadzi tylko do nas albo jeżeli jest góra jeszcze jedno mieszkanie i wyjście z drugiej strony, ale można próbować, to zorganizować i w innych konfiguracjach lokatorskich. W uzyskanej powierzchni możemy np. postawić meble, w których przechowujemy rzadziej używane przedmioty albo mieć miejsce na rowery, czy na co chcemy. W jednym z mieszkań na warszawskich Gocławiu, mam taką sytuację, że prowadzi do niego korytarz o pow. 28m2, a mieszkanie ma 21 m2. Odgrodziłem to, zagospodarowałem i za czynsz za wynajem zamiast 1200zł, biorę 1900zł. :)
  Za przestrzenie zagospodarowane trzeba płacić czynsz do spółdzielni, ale tu uwaga, warto negocjować bo to przestrzeń użytkowa, a nie mieszkalna, ja nigdzie nie płacę pełnych stawek jak za mieszkalną.
  0
  zgłoś
 • Bevan
  2014-10-25 13:35
  Jak już tak mówimy o oczywistościach, to zapomnieli o lustrach ;)
  0
  zgłoś
Reklama

Zobacz więcej