Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej i Straży Granicznej pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Suwałkach prowadzili działania wymierzone w transgraniczną przestępczość narkotykową.
W ich trakcie - 24 marca 2026 r. - w pobliżu miejscowości Budzisko w woj. podlaskim, funkcjonariusze wytypowali do kontroli bus, którym podróżował 30-letni obywatel Rumunii.
KAS wyjaśnia
„Podczas kontroli auto zostało prześwietlone skanerem rtg, a następnie poddane szczegółowej rewizji. W specjalnie skonstruowanej skrytce w nadwoziu auta funkcjonariusze znaleźli pakiety zawierające ponad 60 kg haszyszu. Jego czarnorynkowa wartość została oszacowana na ponad 3 mln zł” – wyjaśnia KAS.
Jak ustalili funkcjonariusze - zabezpieczone narkotyki zostały przewiezione z terytorium Czech i docelowo miały trafić na Litwę.
Kierowca usłyszał zarzuty
W Prokuraturze Rejonowej w Suwałkach kierowca auta usłyszał zarzut przewożenia znacznych ilości narkotyków. Na wniosek prokuratora wobec 30-letniego mężczyzny zastosowano tymczasowy areszt na 3 miesiące.
Obywatelowi Rumunii grozi kara pozbawienia wolności do 20 lat. Sprawę prowadzi Placówka SG w Sławatyczach.