"Polski Ład to plan rozwoju na długie lata. Po okresie pandemii potrzebujemy nowych, sprawiedliwych rozwiązań. Dlatego rząd wprowadza historyczną obniżkę podatków, na której skorzystają miliony Obywateli. Już od 2022 r. prawie 9 mln obywateli przestanie płacić PIT" - napisał we wtorek premier na Facebooku.

Wskazał, że żadnego podatku nie zapłacą osoby zarabiające najniższą pensję oraz prawie 70 proc. emerytów. Zaznaczył, że jednym z filarów Polskiego Ładu jest też zwiększenie nakładów na służbę zdrowia do 7 proc. PKB. "Naszym celem jest osiągniecie średniej wydatków na zdrowie w relacji do PKB w ciągu 6 lat. Dlatego też wprowadziliśmy zmiany w przepisach, które już w 2022 r. zwiększają nakłady na ochronę zdrowia o dodatkowe 4 mld zł" - czytamy.

Premier napisał, że nowe środki będą przeznaczone na inwestycje, cyfryzację oraz wyposażenie szpitali i lepsze wynagrodzenia pracowników służby zdrowia.

Reklama

"To ważne i potrzebne zmiany w realizacji naszego planu budowy nowoczesnego i solidarnego państwa dobrobytu" - wskazał. Zaznaczył, że te i inne zamierzenia nie byłyby możliwe gdyby nie współpraca rządu z prezydentem Andrzejem Dudą.

Jak poinformowała we wtorek Kancelaria Prezydenta RP prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o zmianach podatkowych przewidzianych w Polskim Ładzie Zgodnie z nią kwota wolna od podatku w PIT wzrośnie do 30 tys. zł, a opodatkowane stawką 32 proc. będą dochody powyżej 120 tys. zł.