Mennica Skarbowa - największy w Polsce dealer złota inwestycyjnego i innych metali szlachetnych, wygenerowała w III kwartale 2021 roku 224,6 mln zł, co stanowi wzrost o 66% r/r.

W trzech kwartałach tego roku spółka sprzedała już 2,7 tony złota w porównaniu do 2,1 tony w całym 2020 r. W samym III kwartale 2021 roku spółka sprzedała 920 kg złota w porównaniu do 504 kg w III kw. ub.r.

"Wysoka sprzedaż w trzecim kwartale 2021 r. była efektem kilku czynników. Bez wątpienia za sprzyjającą można uznać sytuację na rynku. Rosnący popyt na złoto wynikający z niskich stóp procentowych, niestabilności obrotu gospodarczego, a przede wszystkim niepokoju przed inflacją, zwiększa zainteresowanie inwestorów lokowaniem kapitału w stabilną inwestycję, jaką są metale szlachetne" - czytamy w komunikacie.

Kolejnym czynnikiem, który wpłynął na wysokie wyniki sprzedaży była poszerzona sieć sprzedaży spółki w porównaniu do ubiegłego roku (otwarto 3 nowe oddziały), większy udział w rynku, ale przede wszystkim wzrastająca popularność złota wśród Polaków jako celu inwestycyjnego, podano także.

Reklama

"Coraz więcej Polaków kupuje złoto mając świadomość, że inwestują w aktywo łatwo zbywalne, a co ważniejsze - utrzymujące wysoki poziom siły nabywczej w perspektywie kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Co ważne, klienci decydując się na zakup naszych towarów nie muszą także wydawać znacznych środków finansowych, tak jak np. w przypadku kupna nieruchomości. Wystarczy już kilkaset złotych, aby stać się właścicielem produktu inwestycyjnego ze złota. Wzrost popularności złota przekłada się na naszą większą sprzedaż. Oczywiście łatwo zauważyć, że rok 2021 będzie dla nas rekordowy, jeśli chodzi o poziom sprzedaży. Już teraz, po 3 kwartałach, o ponad 120 mln zł pobiliśmy sprzedaż w całym ubiegłym roku" - skomentował Żołędowski, cytowany w komunikacie.

Narastająco Mennica Skarbowa wygenerowała 651 mln zł przychodów, co oznacza, że poziom sprzedaży za 3 kwartały tego roku przekroczył już sprzedaż zanotowaną w całym 2020 roku (529,7 mln zł).

"Warto także zaznaczyć, że odpowiadając na większy popyt na złoto poszerzyliśmy i nadal będziemy poszerzać naszą sieć sprzedaży. To pozwoli nam jeszcze bardziej zwiększyć udział w rynku. Moim zdaniem, obserwując wysoką inflację oraz niepewność na światowych rynkach, popyt na złoto także w Polsce w okresie średnioterminowym nadal będzie rósł" - dodał prezes.

W III kwartale tego roku spółka poszerzyła także swoją sieć sprzedaży, otwierając nowy oddział w Kaliszu. W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy Mennica Skarbowa otworzyła w sumie 3 nowe punkty i obecnie ma na terenie Polski już 15 oddziałów, podano także w materiale.

Mennica Skarbowa wiodący dealer złota inwestycyjnego, a także innych metali i kamieni szlachetnych na polskim rynku. Zajmuje się sprzedażą, skupem i przechowaniem produktów inwestycyjnych oraz doradztwem w zakresie dywersyfikacji portfela inwestycyjnego. Spółka jest notowana na rynku NewConnect.

(ISBnews)