W środę w Warszawie odbywa się inauguracja Regionu Google Cloud. "Stany Zjednoczone pozostają największym inwestorem zagranicznym w Polsce spoza Unii Europejskiej. To przekłada się na ponad 60 miliardów dolarów zainwestowanych przez amerykańskie firmy w Polsce. Google rozszerzając usługi w chmurze dodaje blisko 2 miliardy dolarów do tej liczby" - ocenił Bix Aliu.

Podczas inauguracji Regionu Google Cloud premier Mateusz Morawiecki powiedział, Polska jest bardzo dobrym miejscem na inwestycje, szczególnie w zakresie nowych technologii. Ocenił też, że "coraz więcej przedsiębiorców w Polsce interesuje się cyfryzacją, warto podejmować tego rodzaju inwestycje, to przyszłość gospodarki".

Region Google Cloud w Warszawie to nie tylko centrum przetwarzania danych, ale również regionalny ośrodek obsługi kluczowych usług chmurowych Google Cloud Platform. Dzięki niemu zmniejszą się opóźnienia przesyłu danych w regionie, a co za tym idzie - zwiększeniu ulegnie wydajność i prędkość aplikacji korzystających z usług Google Cloud. Zwiększy się również dostępność i stabilność chmury Google'a.

To pierwsza tego rodzaju inwestycja koncernu w Europie Środkowo-Wschodniej. Jej celem jest wsparcie cyfrowej transformacji Polski i regionu, a także przyspieszenie inicjatyw start-upowych i umożliwienie globalnej ekspansji lokalnie powstającym, cyfrowym firmom.