"To jest porozumienie, które zakłada, że my poprzemy szereg ustaw ważnych dla programu Kukiz'15, na początku takie jak antykorupcyjna, o dniu referendalnym i bardzo ważna o sędziach pokoju - ona została przygotowana w ten sposób, że będzie zgodna z polską konstytucją" - mówił szef PiS na wspólnym briefingu z Pawłem Kukizem.

"A nasi koledzy będą wspierać Polski Ład i będą wspierać to wszystko, co jest potrzebne, żeby ten układ polityczny, który dzisiaj jest w parlamencie, Sejmie polskim, trwał" - dodał prezes PiS.

Formacja Pawła Kukiza ma wiele bardzo interesujących pomysłów, które mogą zmienić jakość polskiej demokracji; podejmiemy ryzyko wprowadzenia ich w życie; wsparcie ze strony Kukiz'15 jest dla nas bardzo ważne także z punktu widzenia arytmetyki parlamentarnej - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS podkreślił, że zawarte w poniedziałek porozumienie między PiS a Kukiz'15 jest ważne z merytorycznego punktu widzenia, bo formacja, której - jak powiedział - "twórcą i uosobieniem" jest Paweł Kukiz "ma wiele bardzo interesujących pomysłów, które mogą zmienić jakość polskiej demokracji, jakość polskiego życia publicznego".

"My podejmiemy to ryzyko - bo to jest czasem trochę ryzykowane - wprowadzenia tego w życie, oczywiście w taki sposób, żeby w każdym wypadku było to zgodne z konstytucją" - powiedział Kaczyński,

"A z drugiej strony wsparcie ze strony tej grupy, tej formacji, jest dla nas dzisiaj bardzo ważne z punktu widzenia arytmetyki parlamentarnej, ale jest także bardzo ważne, bo oznacza rozszerzenie spektrum politycznego, także spektrum poglądów - tutaj chodzi mi o poglądy obywateli, do których możemy dotrzeć, których możemy przekonywać" - podkreślił prezes PiS.

Oświadczył, że w tej kwestii "bardzo liczy na współpracę", bo "sprawność Pawła Kukiza w przekonywaniu i mówieniu do społeczeństwa jest niezwykła".