Wiceminister rodziny zapytany o wtorkową decyzję premiera Mateusza Morawieckiego dotyczącą dymisji lidera Porozumienia Gowina ze stanowiska wicepremiera i szefa MRPiT uznał, że "to był nieunikniony ruch, po ostatnich wypowiedziach i decyzjach". Jego zdaniem wicepremier Gowin "stał się opozycją wewnątrz rządu".

"Jeżeli mówimy o najważniejszym programie, jakim jest Polski Ład, o (jego) realizacji i premier Gowin go krytykuje i kwestionuje, to trudno wyobrazić sobie inną decyzję" - zaznaczył Szwed.

Równocześnie stwierdził, że zarówno premier Morawiecki, jak i kierownictwo PiS "wykazało się dużą cierpliwością i chęcią utrzymania koalicji w tej postaci, która jest".

Ponadto wyraził nadzieję, że politycy Porozumienia będą nadal współpracować z PiS, a w czasie głosowań w Sejmie w środę m.in. nad zmianami w ustawie medialnej, zachowana zostanie większość.

Reklama

"Głęboko wierzę, że dzisiaj ta większość będzie i będziemy mogli normalnie funkcjonować" - zaznaczył dodając, że ta większość będzie "na styku".

Z harmonogramu prac Sejmu wynika, że w środę posłowie zajmą się m.in. projektami nowelizacji: ustawy o radiofonii i telewizji i ustawy o wynagrodzeniach osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe.