Minister edukacji sprzeciwia się mieszaniu nauki i wiary. Attal: Francuska szkoła ma charakter świecki

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
24 sierpnia 2023, 22:03
Nauczyciel Szkoła Rear,View,Of,Schoolgirl,Raising,Hand,To,Answer,Teachers,Question
Francuska szkoła ma zachować charakter świecki/Shutterstock
Francuski minister edukacji Gabriel Attal wezwał w czwartek rektorów szkół wyższych do zdecydowanej postawy w obliczu naruszeń świeckości francuskich szkół, m.in. w postaci noszenia strojów religijnych.

„Nasza szkoła jest testowana. W ostatnich miesiącach w niektórych szkołach pojawiły się stroje religijne. Stanowczość reakcji szkoły jest wystawiana na próbę przez te nowe zjawiska, w obliczu ciosów, ataków i prób destabilizacji. Musimy stać razem. I będziemy stać razem” – powiedział Attal przemawiając do rektorów na Sorbonie. Jego wystąpienie przytoczył dziennik „Le Monde”.

Jak zaznaczył minister, w najbliższym czasie poinformuje o działaniach, które zostaną podjęte od nowego roku szkolnego w tym zakresie.

„Będziemy musieli być stanowczy w tej sprawie” – zapowiedział.

We Francji wszystkie szkoły są świeckie, co oznacza m.in. zakaz noszenia na ich terenie symboli religijnych. 

mrf/ mal/

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: PAP
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj