Rzeczniczka szefa Krajowej Administracji Skarbowej Justyna Pasieczyńska przekazała PAP, że nowa aplikacja mobilna mTAX FREE PL jest przeznaczona dla podróżnych, czyli osób fizycznych niemających miejsca zamieszkania w Unii Europejskiej, które dokonują w Polsce zakupu towarów w procedurze TAX FREE.

Wszystkie dokumenty TAX FREE wystawione w Polsce będą dostępne w aplikacji

"Aplikacja mTAX FREE PL ułatwia dostęp do elektronicznej formy dokumentu TAX FREE wystawionego przez sprzedawcę i daje możliwość sprawdzenia online statusu dokumentu. Nowe rozwiązanie zapewnia podróżnym dostęp do wszystkich informacji o swoich dokumentach TAX FREE wystawionych w Polsce" - zaznaczyła Pasieczyńska.

Reklama

Z aplikacji będzie można skorzystać od 1 lutego. Od tego dnia wszystkie dokumenty TAX FREE wystawione w Polsce będą dostępne w aplikacji. "Aplikacja mTAX FREE PL umożliwia m.in. rezygnację z wydruku dokumentu elektronicznego TAX FREE wystawianego podróżnym, którzy przekraczają granice UE przez polskie graniczne oddziały celne, dostęp online do dokumentów TAX FREE, w tym do ich aktualnych statusów oraz zarządzanie własnymi dokumentami TAX FREE wystawionymi w Polsce i pełną wiedzę o swoich dokumentach w dowolnym czasie" - podała.

Aplikację można pobrać w sklepie Play Google i App Store. "Aby korzystać z pełni funkcjonalności należy jednorazowo potwierdzić swoje konto przy odprawie TAX FREE na granicy. Autoryzacji dokonuje na prośbę podróżnego funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej podczas odprawy" - dodała rzeczniczka szefa KAS.

autor: Bartłomiej Figaj