"Obecnie mamy 2317 ciał zabitych żołnierzy, w tym niektórzy nie są jeszcze zidentyfikowani" - oświadczyła na Facebooku rzeczniczka ministerstwa zdrowia Armenii Alina Nikogosjan. Dodała jednak, że proces wymiany ciał żołnierzy z Azerbejdżanem dopiero się rozpoczął.

Ze swojej strony Baku nie podało liczby zabitych żołnierzy azerskich, poinformowało jedynie o 93 cywilach, którzy zginęli podczas działań wojennych.

W piątek prezydent Rosji Władimir Putin powiedział, że w działaniach zbrojnych w Górskim Karabachu zginęły ponad cztery tysiące ludzi i ponad osiem tysięcy zostało rannych, a uchodźców są dziesiątki tysięcy.

W nocy z 9 na 10 listopada premier Armenii Nikol Paszynian poinformował o podpisaniu trójstronnego porozumienia z Putinem i prezydentem Azerbejdżanu Ilhamem Alijewem. Na mocy porozumienia działania bojowe w Karabachu zostały przerwane, a strony przeprowadzają wymianę jeńców. Część terytoriów Karabachu przeszła pod kontrolę Azerbejdżanu.

Na linii rozgraniczenia pomiędzy siłami armeński i azerskimi zostały wprowadzone rosyjskie siły pokojowe i rozmieszczone wzdłuż tzw. korytarza laczyńskiego, łączącego Armenię z Górskim Karabachem.