Wykrycie i neutralizacja nieznanego drona przy bazie lotniczej

Radary wojskowe po raz kolejny wykryły nieznanego drona w pobliżu lotniska tej bazy lotniczej – wynika z informacji Digi24.ro. Po kilku minutach obiekt, prawdopodobnie mały dron cywilny, został strącony, dlatego też nie było potrzeby zastosowania środków zagłuszania – pisze Digi.

To drugi przypadek wykrycia nieznanych dronów w pobliżu tej bazy w ciągu kilku dni.

Reklama

Wzmożone obserwacje nieznanych dronów w rejonie bazy Mihaila Kogalniceanu

Jak informował portal News.ro, powołując się na ministerstwo obrony narodowej, „w poniedziałek między godz. 22.30 a 00.30 żołnierze pełniący wartę w 57. bazie lotniczej im. Mihaila Kogalniceanu zgłosili obecność w powietrzu, w pobliżu Międzynarodowego Portu Lotniczego Mihail Kogalniceanu, bezzałogowego systemu latającego, a następnie dwóch kolejnych”.

W 57. Bazie Lotniczej Mihail Kogalniceanu stacjonują rumuńskie oraz sojusznicze myśliwce, które uczestniczą w misji Air Policing w regionie Morza Czarnego.

Modernizacja bazy pod Konstancą i jej strategiczne znaczenie dla NATO

Media podały ostatnio, że baza pod Konstancą zostanie zmodernizowana i rozbudowana. „Rząd przeznaczył 2,5 mld euro na projekt, który ma przekształcić bazę w okręgu Konstanca w największy obiekt NATO w Europie” – informowała w marcu telewizja Euronews Romania.

Z Bukaresztu Justyna Prus (PAP)