„To m.in. poparcie dla naszego dążenia do UE – Włochy, Rumunia, Francja i Niemcy są z nami” – powiedział Zełenski w nagraniu opublikowanym na Telegramie.

„Na naszym spotkaniu został wykonany ogromny krok naprzód. Dla mnie ważne było, że usłyszałem od liderów, że zakończenie wojny i pokój dla Ukrainy mają być właśnie takie, jak widzi je Ukraina, jak widzi je nasz naród” – dodał.

„Wszyscy przywódcy rozumieją, dlaczego teraz nie odbywają się rozmowy o zakończeniu wojny: wyłącznie z powodu stanowiska Rosji, która próbuje zastraszyć wszystkich w Europie i kontynuuje rujnowanie naszego kraju. Oni nie chcą szukać drogi do pokoju” – podkreślił Zełenski, dodając, że to Rosja musi zrozumieć, że „czas zakończyć wojnę”.

„My będziemy kontynuować obronę, dopóki nie zapewnimy naszemu państwu pełnego bezpieczeństwa i integralności terytorialnej” – powiedział.

Zełenski dodał, że czasie rozmów poruszono temat nowych sankcji wobec Rosji i kryzysu żywnościowego, sprowokowanego przez Rosję.

„Jest tylko jedna przyczyna tego, że kryzys żywnościowy w ogóle stał się możliwy – winna jest Rosja i nikt więcej. Wszyscy liderzy to przyznają” – powiedział.

Ponownie podkreślił, że Zachód powinien zrezygnować z rosyjskich surowców, bo Rosja używa ich do szantażu.