Celem jest rozmowa z państwami członkowskimi UE i europejskimi agencjami ds. zdrowia na temat skoordynowanego europejskiego podejścia - poinformowała KE, na którą powołuje się agencja Belga.

W Chinach liczba wyszukiwań podróży zagranicznych wzrosła do najwyższego poziomu od trzech lat

Po zawieszeniu polityki "zero covid" w ChRL, kilka krajów na całym świecie obawia się, że nowe warianty koronawirusa mogą rozprzestrzenić się na ich terytorium z Chin.

Reklama

Włochy już w środę zdecydowały o wprowadzeniu obowiązkowych testów dla wszystkich podróżnych z Chin. Japonia i Stany Zjednoczone zastosowały ten sam środek.

„W ciągu pół godziny od ogłoszenia zmiany polityki w Chinach liczba wyszukiwań podróży zagranicznych wzrosła do najwyższego poziomu od trzech lat” - podała stacja CNBC, cytując ankietę przeprowadzoną przez Trip.com Group.

Według badania Japonia, Tajlandia, Korea Południowa, Stany Zjednoczone, Singapur, Malezja, Australia i Wielka Brytania znalazły się na liście 10 najpopularniejszych miejsc, które Chińczycy chcą odwiedzić poza swoim krajem, oprócz Makao i Hongkongu. Lista "nie obejmowała żadnych krajów na kontynencie europejskim" - dodaje CNBC.

Z Brukseli Łukasz Osiński