W sobotę rano do przeliczenia w amerykańskich wyborach pozostało już na tyle mało głosów, że największe amerykańskie telewizje oraz agencja Associated Press zgodnie uznały, że Biden nie straci już przewagi nad rywalem Donaldem Trumpem, wygra wyścig o Biały Dom i zostanie 46. prezydentem USA.

"Ann (żona Romneya - PAP) i ja składamy gratulacje prezydentowi-elektowi Joe Bidenowi oraz wiceprezydent-elekt Kamali Harris. Znamy ich jako osoby życzliwe i o godnym podziwu charakterze. Modlimy się, by Bóg pobłogosławił im w nachodzących dniach i latach" - napisał na Twitterze senator z Utah.

Romney w 2012 roku ubiegał się o prezydenturę z ramienia Republikanów. Wyborczy pojedynek przegrał jednak z Demokratą Barackiem Obamą.

Romney jest politycznie skonfliktowany z prezydentem Trumpem. Głosując w Senacie w lutym nad dwoma artykułami impeachmentu prezydenta, Republikanin opowiedział się za uznaniem go za winnego nadużycia władzy, ale opowiedział się za uniewinnieniem przywódcy USA w kwestii zarzucanego mu utrudniania prac Kongresu.(PAP)