Jak podaje portal Statista, ostatecznie to właśnie choroby zakaźne okazały się jednym z najpoważniejszych zagrożeń, przed jakimi stanęły Stany Zjednoczone w 2020 roku. Koronawirus do końca marca 2021 roku pochłonął ponad pół miliona obywateli USA.

Pomimo powagi pandemii, rozprzestrzenianie się chorób zakaźnych nie jest postrzegane przez amerykańskie społeczeństwo jako najpoważniejsze zagrożenie dla Stanów Zjednoczonych. Gallup opublikował niedawno wyniki sondażu, z których wynika, że cyberterroryzm i wykorzystywanie komputerów do wywoływania zakłóceń i niepokojów społecznych jest w rzeczywistości postrzegane przez Amerykanów jako główne zagrożenie. 82 proc. z 1021 respondentów ankiety przeprowadzonej między 03 a 18 lutego 2021 r. uznało to za najbardziej krytyczne zagrożenie, z którym kraj będzie musiał się zmierzyć w ciągu następnej dekady.

Rozwój broni jądrowej przez Koreę Północną i Iran zajęły drugie i trzecie miejsce na liście zagrożeń, podczas gdy międzynarodowy terroryzm i choroby zakaźne ex aequo wylądowały na czwartym miejscu. 72 proc. amerykańskiej opinii publicznej uważa oba te czynniki za krytyczne zagrożenie dla kraju w ciągu najbliższych dziesięciu lat.

Reklama
ikona lupy />
statista.com