Postać Adamsa nie jest wolna od kontrowersji, nawet w gronie demokratów. Krytykowana bywa jego polityka wobec osób w kryzysie bezdomności (służby zgarniają je z ulic i przymusowo lokują w schroniskach) oraz wykorzystywanie piastowanego urzędu do pomocy w znalezieniu pracy znajomym. Nie da się mu jednak odmówić zasług, jeśli chodzi o promocję odchodzenia nowojorczyków od diety mięsnej. Po wielkim sukcesie MeetOut Day w 2022 roku, Adams zagrzewa do powtórzenia akcji.

Bezmięsny Nowy Jork

MeetOut Day został zainicjowany przez Farm Animal Rights Movement (Ruch na Rzecz Praw Zwierząt Hodowlanych, FARM) w 1985 roku. Oficjalnie świętowany jest nie tylko w Nowym Jorku, ale też w Dallas w Teksasie, Cincinnati w Ohio, Louiseville w Kentucky, Riverside w Kaliforni, a także poza granicami USA. To jednak w Wielkim Jabłku przerodził się w huczne święto, którego twarzą został sam burmistrz miasta.

Reklama

W 2022 roku świętowany był w Nowym Jorku przez 5 dni. W tym czasie lokalne restauracje prezentowały swoje wegańskie specjalności, w mieście gościły wystawy edukacyjne, a Eric Adams opowiadał, jak dzięki przejściu na dietę roślinną wygrał z cukrzycą typu 2. Spotkało się to z aprobatą obecnego dyrektora FARM Erica C. Lindstroma, który wyraził radość, że miasto ponownie będzie celebrować MeetOut Day.

Zdejmijmy zwierzęta z talerzy

Lindstrom zwraca uwagę na duży wkład Adamsa w popularyzowanie w Nowym Jorku diety roślinnej. Wymienia m.in. wprowadzony przez burmistrza program wegańskich piątków w 1700 nowojorskich szkołach państwowych. Warto też wspomnieć o tym, że Adams zadbał o dostępność opcji roślinnych w menu państwowych szpitali.

„Postępy czynione przez burmistrza Adamsa (…) doskonale wpisują się w naszą misję. Zdejmijmy zwierzęta z naszych talerzy” – skomentował Lindstrom.