W Moskwie jest pierwszy Burger King

Ten tekst przeczytasz w 0 minut
22 stycznia 2010, 20:31
W Moskwie otwarto w czwartek pierwszą restaurację Burger Kinga - podała w piątek w komunikacie amerykańska sieć. Kolejna restauracja tej firmy ma być otwarta w stolicy Rosji jeszcze w tym miesiącu.

"Uruchomienie tej restauracji to część strategii ekspansji naszej sieci w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce" - napisano w komunikacie. Burger King ma swoje restauracje w 73 krajach; łącznie jest ich 12 tysięcy.

W tym roku 20-lecie istnienia na rosyjskim rynku świętuje McDonald's. Ma tam łącznie 235 restauracji. Otwarcie pierwszej, w Moskwie w 1990 roku, było wielkim wydarzeniem i przyciągnęło kilka tysięcy osób pragnących poznać symbol amerykańskich fast foodów.


Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: PAP
Tematy: handel
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj