Użytkownicy internetu mobilnego Orange z całej Polski masowa zgłaszali dziś problemy z siecią. Jak informuje serwis Telepolis.pl, po 15:30 w środę przestała działać transmisja danych. Po godzinie 18.00 utrudnienia w działaniu sieci Orange zostały już usunięte.

Według informacji portalu, problemy z transmisją danych dotyczą nie tylko modemów i usług dedykowanych, ale także internetu w smartfonach.

Na fejsbukowy profil Orange cały czas napływają nowe skargi od klientów sieci. Awaria została potwierdzona przez operatora. Część użytkowników zgłasza też, że ich telefony w ogóle nie mają zasięgu, a na ekranie wyświetlany jest komunikat "tylko połączenia alarmowe".

"Drodzy, mogą występować przejściowe trudności w korzystaniu z internetu mobilnego. Pracujemy nad rozwiązaniem problemu. Będziemy Was informować na bieżąco. Przepraszamy Was bardzo za te utrudnienia" - napisał Orange na Facebooku.

„Na tę chwilę dokłada godzina usunięcia utrudnień nie jest jeszcze znana” – pisze Orange w odpowiedzi na post jednego z internautów.

Na mapie powyżej, pochodzącej z portalu downdetector.pl można śledzić, skąd napływają zgłoszenia o awarii internetu w Orange.

AKTUALIZACJA: Po godzinie 18.00 utrudnienia w działaniu sieci Orange zostały usunięte

>>> Czytaj też: Przeżyć siedem dni bez internetu. To pierwszy taki eksperyment w Polsce