Jak poinformował PAP prezes Grupy Adam Krzanowski, wartość tylko czterech największych tegorocznych kontraktów międzynarodowych, które zdobyła Grupa przekroczy 100 mln euro.

„Prognozujemy, że Grupa osiągnie w tym roku przychody na poziomie 340 mln euro, czyli o ok. 8 proc. więcej niż w ubiegłym roku. To pozwoli nam utrzymać wskaźnik średniorocznego tempa wzrostu za ostatnie 5 lat na poziomie 11 proc.” – dodał.

Grupa wygrała w tym roku m.in. dwa wielkie przetargi rządowe w Holandii i Niemczech. W wyniku pierwszego stała się jednym z dwóch dostawców umeblowania dla holenderskich ministerstw i agend na minimum trzy lata. Przewidywana wartość zamówień to 8 mln euro rocznie, kontrakt może być przedłużony nawet na 10 lat.

Reklama

Krzanowski podkreślił, że to pierwszy tak duży przetarg rządowy w Holandii wygrany przez Grupę.

„W ramach przetargu 55 proc. zamówienia otrzymała holenderska firma Gispen, my zajęliśmy drugie miejsce. W przetargu kluczowe było zrównoważone podejście do wyposażenia biur. Holendrzy są bowiem liderami gospodarki cyrkulacyjnej, dlatego w zamówieniach publicznych wymagają nie tylko bardzo ekologicznych produktów, ale też zapewnienia ich serwisu, naprawy i recyklingu” – zaznaczył.

Natomiast w Niemczech krośnieńska firma przez minimum dwa lata będzie obsługiwać federalną agencję pracy (Bundesratagentur für Arbeit). Dostarczy dla niej kompleksowe umeblowanie dla siedziby agencji w Norymberdze i jej terenowych oddziałów. Umowa została podpisana na dwa lata z możliwością przedłużenia do czterech, a jej wartość to ok. 4 mln euro rocznie.

W portfolio Grupy znajduje się sześć marek produktowych: Nowy Styl, BN Office Solution, Grammer Office, Rohde & Grahl, Sitag i Forum Seating. Firma swoje produkty wytwarza w kilkunastu zakładach produkcyjnych zlokalizowanych w Polsce, Niemczech, Szwajcarii, Turcji, Rosji i na Ukrainie. Na koniec 2016 r. Grupa zatrudniała ok. 6,4 tys. osób zatrudnia. Z tej liczby w Polsce pracowało ok. 3 tys. osób.

>>> Czytaj też:Poprawiły się wyniki finansowe spółek hodowli koni. Trzy spółki odnotowały straty