W ciągu tygodnia firma Blizzard sprzedała ponad 6,3 mln kopii gry „Diablo III”, na którą gracze czekali 12 lat. To najnowszy rekord sprzedaży gry na PC. Poprzednia, druga część „Diablo” sprzedała się w ciągu roku w 4 mln kopii.
O tym, że wyniki będą dobre, świadczyły już dane o sprzedaży w pierwszej dobie dystrybucji: gracze kupili 3,5 mln sztuk „Diablo III”.
Zaledwie po tygodniu gra wskoczyła na 7. miejsce najlepiej sprzedających się tytułów w historii, ustępując m.in.: „Half-Life”, „Starcraftowi”, „World of Warcraft” oraz liderowi „The Sims” (16 mln od 2000 roku).
Fabuła gry toczy się w mrocznym świecie zwanym Sanktuarium, gdzie gracz – po stworzeniu własnego bohatera – zabija demony. Długie kolejki fanów, którzy czekali na nową odsłonę „Diablo”, ustawiały się w Londynie, Nowym Jorku, Paryżu, a także w Warszawie. Empik wyprzedał cały nakład. Tłumy kupowały też w internecie. – „Diablo III” nie tylko pobiło rekord przedsprzedaży gier na PC w Amazonie, lecz także roztrzaskało rekord pierwszego dnia sprzedaży gry na PC w Amazonie. To sprawiło, że serwery „Diablo III” nie wytrzymały, gracze nie mogli się zalogować, a współzałożyciel Blizzarda Mike Morhaime przepraszał.
Reklama
Choć „Diablo III” jest najszybciej sprzedającą się grą, pod względem wyników pierwszego dnia ustępuje grom wieloplatformowym – „Call of Duty: Modern Warfare” sprzedało się pierwszego dnia w Wielkiej Brytanii i USA w 2009 r. w 4,7 mln egzemplarzy, wersja serii „Cod – Black Ops” miał 5,6 mln sztuk, a najnowsza jej odsłona „Modern Warfare 3” – 6,5 mln sztuk.
ikona lupy />
Najlepiej sprzedające się gry na PC / DGP