Budowa terminalu LNG opóźniona o 11 miesięcy?

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
11 grudnia 2012, 04:30
Z firmy Atkins, prowadzącej nadzór inwestorski nad budową terminalu LNG w Świnoujściu, wyciekły poufne dokumenty, z których wynika, że ta kluczowa dla polskiego bezpieczeństwa energetycznego inwestycja jest opóźniona aż o 11 miesięcy.

 W harmonogram budowy był wliczony 6-mies. bufor na wypadek niewielkich opóźnień. Z dokumentów wynika, że nie tylko został on już skonsumowany, ale ponadplanowe opóźnienie sięga już 5 miesięcy.

Takie opóźnienie może mieć duże konsekwencje, ponieważ Gazoport miał zostać ukończony 30 czerwca 2014 r., a w ciągu kolejnych 5 miesięcy miał przypłynąć pierwszy transport skroplonego gazu.

Polskie LNG, państwowa spółka odpowiedzialna za realizację tego projektu, przekonuje, że otwarcie gazoportu w ustalonym terminie nie jest zagrożone. – Skumulowane opóźnienia inwestycji sięgają 2–4 miesięcy – twierdzi Maciej Mazur, rzecznik PLNG. Jak zapewnia, 11-miesięczne opóźnienie dotyczy tylko budowy niektórych budynków o niskim stopniu skomplikowania, za które odpowiadała Hydrobudowa. – Gdy wyłonimy nowego wykonawcę, nadgoni opóźnienia w ciągu kilku miesięcy – podkreśla.

Firma Atkins odmówiła komentarza w tej sprawie.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj