Wadliwą zawartość znajdowano dotąd w wyrobach sprzedawanych pod markami Nestle, JBS - brazylijskiego producenta wołowiny, a także brytyjskiej sieci supermarketów Tesco.

Do grupy dołączył ParknShop - najpopularniejszy w Hong Kongu sklep, który w swoim asortymencie posiadał mrożoną lazanię firmy Findus. O wycofaniu produktu z niemal 280-ciu sklepów zadecydował rząd.

Według władz sanitarnych Hong Kongu, dotąd zidentyfikowano w tym kraju tylko jeden wyrób z wadliwym składem mięsa. Z ustaleń wynika, że lazania z koniną została wyprodukowana przez francuską firmę Comigel, a następnie importowana z Wielkiej Brytanii.

Również na czeskim rynku znalazły się produkty z koniną. Końskie mięso znaleziono w lazaniach firmy Nowaco. Odkryła to inspekcja rolno-spożywcza na podstawie badań dwóch serii wprowadzonych do sprzedaży lazanii w sieci handlowej Tesco. Trwają kontrole kolejnych serii tego produktu o nazwie Nowaco Lasagne Bolognese.

Inspektorzy uznali, że producent wprowadził w błąd klientów nie informując na opakowaniu, jaka jest jego prawdziwa zawartość. Zakwestionowane lazanie zostały wyprodukowane na zamówienie czeskiej firmy Nowaco w Luksemburgu.