Według szacunków ISBnews, jeśli spółka będzie kontynuowała wysoką dynamikę sprzedaży oraz wykorzysta tradycyjne tendencje sezonowe (czwarty kwartał kalendarzowy jest najlepszym okresem w branży), może w całym roku obrachunkowym 2013/2014 wyraźnie przekroczyć poziom 1,5 mld zł przychodów.

"Szacunek całorocznej sprzedaży na poziomie 1,5 mld zł oznaczałby, że druga połowa roku obrachunkowego byłaby porównywalna z pierwszym półroczem. Tradycyjnie jest to jednak okres znacznie lepszy niż pierwsze sześć miesięcy roku. Dokładnie jednak nie mogę się do tego odnieść, ponieważ nie publikowaliśmy prognoz" - powiedział ISBnews Buczkowski.

Zaznaczył, że już od listopada firma ma wyższą bazę porównawczą z ubiegłego roku, kiedy sprzedaż Komputronika zaczęła zdecydowanie rosnąć, ale nadal spodziewa się wysokiej dynamiki pod koniec roku kalendarzowego.

Komputronik chce stać się wielobranżowym operatorem na rynku e-commerce w Polsce. Wykorzysta markę własną Karen do ekspansji w handlu internetowym poza sprzęt elektroniczny. Stawia w pierwszej kolejności na marżowe produkty. Ponadto planuje wprowadzenie do sprzedaży nowych kategorii urządzeń, m.in. tabletów i smartfonów pod własną marką California Access.

Obecne zdolności magazynowe Komputronika są wystarczające, ale firma nie wyklucza, że w 2015 roku zainwestuje w kolejny magazyn wysokiego składowania.

Komputronik, dystrybutor sprzętu IT, jest notowany na GPW od 2007 roku. Spółka wchodzi w skład Grupy Kapitałowej Komputronik, do której należy również Benchmark Sp. z o.o., Idea Nord sp. z o.o., Movity sp. z o.o., a także czeska spółka K24 s.r.o. W roku finansowym 2012/2013 (tj. 1 kwietnia 2012 - 31 marca 2013) Komputronik miał 1.245 mln zł skonsolidowanych przychodów.