Według Indeksu Nastrojów Inwestorów (INI), w tym tygodniu 68,0 proc. inwestorów indywidualnych spodziewa się, iż w najbliższych sześciu miesiącach trend na GPW będzie pozytywny. W poprzednim badaniu - przed tygodniem - wzrostów spodziewało się 55,2 proc. ankietowanych, podało Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych (SII), które prowadzi badanie.

Dominacji trendu spadkowego spodziewa się 15,6% inwestorów, którzy wzięli udział w ankiecie. Przed tygodniem było to 23,0% ankietowanych. W badaniu bierze udział ponad 350 inwestorów.

"Po oddaleniu możliwości bankructwa USA optymizm eksplodował. Udział byków wśród ogółu inwestorów osiągnął historyczne maksimum. Wzrastając aż o 12,7 pkt. proc. do rekordowego poziomu 68%, zdominował niezdecydowanych oraz niedźwiedzie. Tak wysoki poziom wróży rychłą realizację zysków i głęboką korektę. W USA wzrost byków o 5 pkt. proc. i spadek niedźwiedzi o 8,3 pkt. proc. jednak mocno wzrósł inwestorów niepewnych najbliższych miesięcy" - czytamy w komentarzu do badania.