Ok. godz. 10:00 kurs akcji wynosił 19,31 zł, tj. spadał o 1,03 proc..

"To ważny dzień dla LiveChat Software. Cieszymy się, że dołączyli do nas nowi akcjonariusze, jesteśmy przekonani, że uznają tę inwestycję za udaną. Jesteśmy pierwszą, na warszawskiej giełdzie, spółką z sektora IT, która jest prawdziwie globalna i ma pozycję jednego z liderów swojego segmentu rynku" - powiedział prezes spółki Mariusz Ciepły, cytowany w komunikacie.

Wcześniej spółka przeprowadziła ofertę publiczną o wartości blisko 60 mln zł. W efekcie oferty publicznej, LiveChat Software została wyceniona na ponad 476 mln zł. Oferującym w procesie IPO był Trigon Dom Maklerski.

Upublicznienie spółki i uzyskanie jej rynkowej wyceny było jednym ze strategicznych celów jej akcjonariuszy. Sama spółka finansuje rozwój ze środków własnych a jej polityka dywidendowa zakłada przeznaczanie na dywidendę całego zysku.

Wrocławska spółka jest czołowym, globalnym producentem oprogramowania typu live chat, które wspiera sprzedaż lub relacje z klientem. Umożliwia ona właścicielom strony internetowej bezpośredni kontakt (czat) z odwiedzającymi ją klientami oraz udostępnia dodatkowe, rozbudowane funkcjonalności, w tym wiele narzędzi analitycznych.

Z usług LiveChat Software korzysta obecnie ponad 7 tys. klientów na całym świecie. Wśród nich są takie firmy jak Orange, Samsung, Tele2, Adobe czy Kaspersky Lab. Produkt LiveChat, oferowany przez spółkę, jest adresowany zarówno do dużych, jak i małych firm, które chcą się kontaktować ze swoimi klientami za pośrednictwem swojej strony internetowej.