Jak poinformował Reuters w krótkiej depeszy, Netia i Play, czyli drugi telekom i czwarty operator komórkowy na polskim rynku mają ogłosić w poniedziałek na konferencji prasowej partnerstwo. Tu agencja powołuje się na anonimowego informatora, źródło znające temat, według którego może to być pierwszy krok do planowanej fuzji obu spółek.

Największa na świecie agencja informacyjna przypomina, że w ubiegłym roku miliarder Zbigniew Jakubas, zarazem największy udziałowiec Netii, wyznał właśnie Reutersowi, że chciałby bliżej współpracować z P4.

>>> Czytaj też: PGP podpisała z właścicielem sieci Play umowę na obsługę korespondencji

Rynkowa wartość Nenii to ok. 2,08 mld zł, spółka w ubiegłym roku zastanawiała się nad wyborem między właśnie Playem a jej rywalem, Polkomtelem. Netia skupia się na sieci telefonów stacjonarnych oraz dostarczaniu Internetu. Podobno chce wejść na rynek telefonii komórkowej.

Żadna ze spółek nie udzieliła komentarza, jednak cytowane przez Reutersa źródło jasno twierdziło, że Netia na konferencji w poniedziałek ogłosi, że łączy się w Playem w partnerstwie. Obecnie ma to być jedynie współpraca, ale, zdaniem informatora, jeśli Netia będzie się zastanawiać nad powiązaniem finansowym, łatwiej będzie połączyć się z partnerem.

Reklama

Co ciekawe, to nie byłby pierwszy raz, kiedy spółki współpracują. Zdarzyło się tak już w ubiegłej dekadzie. Netia była jednym z pierwszych właścicieli Playa, jednak 7 lat temu sprzedała go jej dzisiejszemu właścicielowi, funduszowi należącemu do Greka Panosa Germanosa i Islandczyka Thora Bjorgolfssona.

>>> Czytaj też:Putin i... To ludzie, którzy rządzą polską gospodarką [RANKING]