DGP

Brexit jest bardziej prawdopodobny niż wielu może się wydawać – uważa Rachman. Jak wyjaśnia, 5 z ostatnich 9 sondaży opinii publicznej wskazuje na nieznaczną przewagę zwolenników wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Wszelkiej maści polityczni mędrcy bagatelizują te wyniki twierdząc, że jak przyjdzie co do czego, to Wielka Brytania zostanie we Wspólnocie.

Bardzo przypomina mi to sytuację z listopada, gdy byłem w USA i wielu ludzi nie traktowało poważnie rosnących notować Donalda Trumpa. Wielu Amerykanów nie wierzyło, że kandydat ten może zdobyć przewagę, a jednak tak się stało – mówił Gideon Rachman.

>>> Polecamy: Brexit będzie kosztował każdego Brytyjczyka ponad 1000 dolarów rocznie

Rachman zapytany o podobieństwa pomiędzy sytuacją w Wielkiej Brytanii a sytuacją w USA twierdzi, że za potencjalnym sukcesem Donalda Trumpa w USA i potencjalnym zwycięstwem przeciwników Unii Europejskiej w Wielkiej Brytanii mogą stać kwestie migracyjne. Amerykanie i Brytyjczycy przestali ufać swoim elitom, czego efektem może być zwycięstwo Trumpa w USA i zwycięstwo zwolenników rozwodu Londynu z Brukselą – dodaje.