"Zakładamy, że publiczną emisję obligacji przeprowadzimy w co najmniej dwóch etapach. Będziemy w tym zakresie bardzo elastyczni poprzez dostosowywanie wielkość poszczególnych transz oraz terminu pozyskania środków do bieżących potrzeb finansowych. Celem emisji jest wzmocnienie kapitału obrotowego oraz zagwarantowanie finansowania bieżącej działalności deweloperskiej oraz zakup kolejnych gruntów" - powiedział wiceprezes Waldemar Wasiluk, cytowany w komunikacie.

Program emisji obligacji będzie realizowany przez okres 12 miesięcy od momentu zatwierdzenia dokumentu. Zarząd Victoria Dom liczy, że nastąpi to w pierwszym kwartale 2017 r., podano również.

"Poprzez publiczną emisję chcemy każdemu umożliwić inwestowanie w bezpieczne papiery o atrakcyjnym oprocentowaniu. Nawiązujemy w ten sposób do naszej oferty mieszkaniowej, która jest skierowana do szerokiego grona klientów i tak samo chcemy, żeby szerokie grono osób miało możliwość czerpania korzyści z objęcia naszych papierów dłużnych. Dzięki pozyskaniu środków z emisji papierów dłużnych będziemy mogli wprowadzać do oferty coraz więcej projektów. W efekcie pod względem liczby sprzedawanych mieszkań z pewnością dołączymy do grona największych deweloperów mieszkaniowych w naszym kraju" - powiedział Wasiluk.

W tym roku spółka zamierza zakontraktować łącznie około 700 lokali, podano również.

Victoria Dom jest jednym z deweloperów mieszkaniowych działających na rynku warszawskim. Obligacje spółki są notowane na Catalyst.

(ISBnews)