Jak poinformowano w czwartkowym komunikacie, nowoczesny obiekt o powierzchni 4,6 tys. mkw. pomoże sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu odbiorców firmy na specjalistyczne usługi odbudowy silników. Pozwoli również lepiej odpowiadać na zróżnicowane potrzeby klientów Cummins w całej Europie.

Centrum będzie uzupełnieniem istniejącej już globalnej sieci

Marek Matuszewski, regionalny menadżer na Polskę, Kraje Bałtyckie i Ukrainę w Cummins ocenił, że uruchomienie zakładu w Krakowie „jest znaczącym krokiem w zwiększaniu obecności Cummins w Polsce i innych krajach europejskich, pozwalającym skuteczniej zaspokajać zapotrzebowanie na usługi odbudowy silników wśród wielu segmentów rynku”.

Reklama

„Jest to również strategiczny ruch dla Cummins w skali globalnej, ponieważ krakowski zakład znacznie rozszerza zakres usług oferowanych w regionie, jednocześnie zwiększając możliwości składowania i dystrybucji, w tym dzięki sześć razy większej niż dotychczas powierzchni magazynowej” – dodał Matuszewski, cytowany w komunikacie.

Według przedstawicieli firmy krakowskie centrum będzie uzupełnieniem istniejącej już globalnej sieci wyspecjalizowanych zakładów Cummins, przeznaczonych do odbudowy silników o dużej mocy, o pojemności 19 litrów i większych. Ponadto, nowy zakład będzie w stanie remontować i przebudowywać mniejsze silniki z rodziny Mid Range oraz Heavy Duty.

Obiekt zastąpi dotychczasową placówkę firmy

Nowo wybudowany obiekt zastąpi dotychczasową placówkę firmy również mieszczącą się w Krakowie i rozszerzy jej obecne możliwości operacyjne, w tym związane z odbudową silników.

„Oznacza to, że jeszcze w tym roku do istniejącego zespołu Cummins Polska w Krakowie dołączą specjaliści z zakresu administracji i finansów, a także inżynierowie” - zapowiedziano.

Cummins jest największym na świecie niezależnym producentem silników. Firma działa w Polsce od blisko 30 lat i obecnie posiada na jej terenie cztery oddziały: w Krakowie, Gdańsku, Lubinie i Łomiankach k. Warszawy.

autor: Rafał Grzyb