"Zapraszamy do Belfastu, Lourdes, Memmingen, Perugii, Rodos, Tuluzy, Varny i Poznania" - powiedział podczas konferencji prasowej przedstawiciel linii Ryanair Michał Kaczmarczyk. Irlandzki przewoźnik zaznacza, że letni rozkład połączeń z Krakowa będzie najbogatszym w historii. Linie zaoferują łącznie 80 tras, na których przewiozą około 4,5 mln pasażerów.

Loty na nowych trasach rozpoczną się wraz z sezonem letnim

"Kraków jest naszą największą bazą w Polsce i jedną z największych w tej części Europy. Mamy w tej chwili 8 samolotów zbazowanych w Krakowie, od sezonu letniego będziemy bazować 9 samolotów. Kraków był dla nas ważnym miejscem i pozostaje jednym z głównych punktów inwestycji Ryanaira w tej części Europy" - podkreślił Kaczmarczyk.

Reklama

Loty na tych trasach rozpoczną się wraz z sezonem letnim i pozostaną w stałej siatce połączeń. Jak zaznaczył prezes Kraków Airport Radosław Włoszek, nowe połączenia "to atrakcyjne i wyczekiwane przez pasażerów trasy do wyjątkowych europejskich miast". Dodał, że lotnisko ma nadzieję, ż turyści z tych regionów będą chętnie odwiedzać Kraków, a rozwój połączeń lotniskowych wzmocni potencjał gospodarczy południowych regionów Polski.

"Staramy się wychodzić naprzeciw potrzebom klientów, którzy poszukują tych połączeń i w porozumieniu z przewoźnikiem uruchamiamy nowe połączenia, wzbogacając dotychczasową siatkę krakowskiego lotniska" - powiedział prezes lotniska.

autorka: Julia Kalęba