Obie kandydatury, zgłoszone przez grupę posłów Kluby Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość, zostały w ubiegłym tygodniu pozytywnie zaopiniowane przez sejmową Komisję Finansów Publicznych.

Elżbieta Ostrowska jest profesorem nauk ekonomicznych, związana z wydziałem zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego (Katedra Bankowości i Finansów). Jej zainteresowania badawcze dotyczą głównie: rynku kapitałowego i pieniężnego, inwestycji finansowych i rzeczowych, bankowości, zarządzania ryzykiem i spółdzielczości finansowej.

Reklama

Wiesław Janczyk to przewodniczący sejmowej Komisji Finansów Publicznych, poseł na Sejm VI, VII, VIII i IX kadencji (uczestniczący w tym okresie w pracach Komisji Finansów). W latach 2016-2018 pełnił funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Finansów, w tym okresie był także przewodniczącym Komisji Nadzoru Audytowego.

9 lutego br. kończy się sześcioletnia kadencja 2 członków RPP powołanych przez Sejm - Grażyny Ancyparowicz i Eryka Łona. 30 marca br. kończy się kadencja trzeciego z członków RPP powołanych przez Izbę - Jerzego Żyżyńskiego.

25 stycznia 2022 r. kończy się sześcioletnia kadencja dwóch członków RPP powołanych przez Senat IX kadencji - Eugeniusza Gatnara i Jerzego Kropiwnickiego. Kadencja trzeciego z członków Rady powoływanych przez Senat - Rafała Sury, kończy się 16 listopada 2022 r., jednakże uzyskał on rekomendację do objęcia stanowiska sędziego w Naczelnym Sądzie Administracyjnym.