"Naszą odpowiedzialnością jest przedstawianie i wdrażanie rozwiązań w sposób przemyślany, w konsultacjach z innymi grupami społecznymi, także w konsultacjach z naszymi koalicjantami - to bardzo istotne - ale pragnę zapewnić, że również prace nad kwotą wolną, podniesieniem kwoty wolnej, są w tej chwili w Ministerstwie Finansów prowadzone" - powiedział Domański w Jedynce Polskiego Radia.

"Myślę, że to jest kwestia najbliższych miesięcy, ale to proszę pozwolić zachować odrobinę miejsca na dyskusje chociażby z koalicjantami" - dodał minister, zapytany, kiedy można się spodziewać rozstrzygnięć w tej sprawie.

Na początku grudnia premier Donald Tusk informował, iż podwyżka kwoty wolnej od podatku z 30 tys. zł do 60 tys. zł nadal jest możliwa, ale nie będzie takiej propozycji w trakcie 100 dni rządów.

Z kolei na początku stycznia wiceminister finansów odpowiedzialny za podatki Jarosław Neneman informował, że podwyższenie kwoty wolnej od podatku PIT do 60 tys. zł z 30 tys. zł mogłoby w warunkach 2024 r. spowodować zmniejszenie obciążeń podatkowych z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych o ok. 48 mld zł.

Reklama

(ISBnews)