CD Projekt zdecydował o przeprowadzeniu redukcji ok. 9 proc. zatrudnienia w studio CD Projekt RED do I kw. 2024 r., podała spółka. Koszty restrukturyzacji wyniosą ok. 4,5 mln zł i obciążą wynik Grupy za III kw. br., podano także.

"Zarząd CD Projekt S.A. z siedzibą w Warszawie niniejszym informuje o podjęciu decyzji w sprawie dostosowywania skali i struktury zespołu spółki do jej potrzeb operacyjnych oraz planów projektowo-wydawniczych realizowanych w ramach strategii Grupy CD Projekt. W wyniku podjętej decyzji zostanie przeprowadzona redukcja zatrudnienia, która obejmie ok. 9% personelu w studio CD PROJEKT RED, w tym m.in. zespoły produkcyjne, wydawnicze, jak i back-office. Zakończenie procesu planowane jest na pierwszy kwartał 2024 r." - czytamy w komunikacie.

Podjęta decyzja związana jest z trwającą transformacją, w ramach której studio CD Projekt RED m.in. wdrożyło metodyki Agile, usprawnia metody produkcji oraz optymalizuje organizację pracy, podkreślono.

"Jednocześnie spółka informuje, iż szacowana wartość rezerwy na koszty związane z rozwiązaniem umów z personelem (w tym koszty odpraw) to ok. 4,5 mln zł. Obciąży ona wynik finansowy Grupy CD Projekt w trzecim kwartale 2023 r." - czytamy dalej.

W skład grupy CD Projekt wchodzą: CD Projekt RED - deweloper gier wideo z gatunku RPG i GOG - globalna platforma cyfrowej dystrybucji gier. Sztandarową grą wydawnictwa jest seria "Wiedźmin" oraz najnowsza superprodukcja "Cyberpunk 2077".

Reklama

(ISBnews)