Grupa podtrzymała, że w 2023 r. planuje sprzedaż w Polsce na poziomie ponad 3,3 tys. mieszkań, a przekazania w liczbie ok. 3,5 tys. lokali.

"W pierwszym półroczu 2023 roku Grupa TAG Immobilien sprzedała na rynku polskim 1816 mieszkań, rozpoznała w przychodach ponad 860 lokali oraz podpisała ponad 1520 umów najmu lokali. W tym okresie Robyg podpisał w Warszawie, Trójmieście, Poznaniu i Wrocławiu 1670 umów rezerwacyjnych oraz 1480 umów deweloperskich i przedwstępnych, a także rozpoznała w przychodach ponad 720 lokali" - czytamy w komunikacie.

Vantage w I poł. 2023 sprzedał 146 lokali oraz rozpoznał w przychodach około 140 lokali. Na koniec czerwca 2023 w wynajmie posiadał ponad 2020 lokale, a łącznie w ofercie najmu ponad 2280 lokali.

"Wyniki finansowe za pół roku 2023 potwierdzają, że Robyg funkcjonuje stabilnie i potrafi szybko oraz efektywnie dostosować się do warunków rynkowych. Niezależnie od inflacji czy utrudnień w finansowaniu mieszkań potrafiliśmy przygotować atrakcyjną ofertę dla naszych klientów, a także wspierać ich w procedurach kredytowych. Teraz największe zainteresowanie dotyczy mieszkań w ramach rządowego programu 'Bezpieczny kredyt' i również proponujemy nabywcom szeroki wachlarz opcji do wyboru" - powiedział przewodniczący rady nadzorczej Robyg i Vantage Oscar Kazanelson, cytowany w komunikacie.

Reklama

"Ponadto aktywnie współpracujemy w ramach Grupy TAG Immobilien i budujemy rynek PRS w ramach działalności Vantage. Mamy duży bank ziemi i wprowadzamy cały czas nowe inwestycje do sprzedaży. Ale mamy też większe ambicje – dlatego razem z funduszem Centerbridge pracujemy nad nowymi, ciekawymi projektami inwestycyjnymi. Patrząc na nasze wyniki finansowe za pierwsze półrocze można powiedzieć, że cały rok będzie bardzo satysfakcjonujący" - dodał.

Prezes Robyga i Vantage Eyal Keltsh podkreślił, że Grupa widzi duże zainteresowanie klientów mieszkaniami, które spełniają wytyczne rządowego programu "Bezpieczny kredyt".

"Robyg ma w ofercie ponad 800 mieszkań spełniających wymogi tego programu i jesteśmy w pełni gotowi na przyjmowanie rezerwacji klientów" - podkreślił prezes.

W 2022 roku Robyg i Vantage rozpoczęły budowę synergii w ramach Grupy TAG Immobilien, a ROBYG przejął kompetencje nadzorcze i zarządcze w Vantage, przypomniano. Niezależnie od połączonego zarządu oraz nadzoru każda ze spółek kontynuuje swoją dotychczasową działalność. Robyg buduje i sprzedaje mieszkania, a także zarządza generalnym wykonawstwem oraz sprzedażą inwestycji Vantage. Spółka Vantage Rent prowadzi działalność w segmencie PRS – czyli mieszkań na wynajem. Każda ze spółek jest finansowana niezależnie.

(ISBnews)