Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) wyznaczyła pierwszy dzień notowań akcji Drago entertainment na rynku regulowanym na 16 października br., podała spółka. Akcje spółki są przedmiotem obrotu na rynku NewConnect od kwietnia 2021 r. Przeniesienie notowań na rynek główny nastąpi bez emisji nowych akcji.

"Od momentu debiutu na NewConnect, przyświecał nam cel przejścia na główny parkiet. Teraz zbliżamy się do tego strategicznego momentu w historii i rozwoju naszej firmy. Uroczystość dołączenia do grona spółek notowanych na GPW odbędzie się 16 października. Ta okazja jest szczególnie wyjątkowa, ponieważ w bieżącym roku świętujemy 25. rocznicę istnienia naszego studia" - powiedziała prezes Joanna Tynor, cytowana w komunikacie.

Spółka jest przygotowana do zmiany rynku notowań pod względem formalnym oraz finansowym. Stan środków pieniężnych na koncie spółki na koniec 2022 roku wynosił ponad 5 mln zł. Firma posiada więc stabilną sytuację finansową oraz środki wystarczające na realizację projektów. Z uwagi na to przenosiny przebiegną bez emisji nowych akcji, podkreślono.

Drago entertainment to producent i deweloper gier wideo, powstały w 1998 roku w Krakowie. Spółka zadebiutowała na rynku NewConnect w 2021 r.

(ISBnews)

Reklama