Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wykłady, książki czy reklama torebek: Na czym zarabiają byli przywódcy?

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Były prezydent Polski Lech Wałęsa (lata 1990-1995) Były prezydent Lech Wałęsa znalazł się ostatnio w ogniu krytyki, gdy wyszło na jaw, że towarzyszył przedstawicielom firmy Sunreef Yachts wspierając swoim wizerunkiem ich markę oraz promując polski przemysł jachtowy. Wałęsa stanowi bowiem swoisty wabik dla dziennikarzy i gości biznesowych, którzy chętnie spotkają się z legendą "Solidarności". Wizerunkowo jednak Wałęsa wypadł w tym wypadku bardzo kiepsko. W internecie pojawiły się między innymi jego zdjęcia relaksującego się w basenie w Meksyku. I pomimo, że przedstawiciele firmy tłumaczyli, że Wałęsa nie pracuje dla tej firmy, to pojawiło się pytanie, czy byłemu prezydentowi przystoi angażować się w takie działania. Tym bardziej, że Wałęsa spokojnie mógłby zarabiać na samych wykładach, których udziela bardzo chętnie, zwłaszcza na Florydzie. Zdjęcia stamtąd b. prezydent często publikuje na internetowym fotoblogu. Kilka miesięcy temu "Fakt" podał, że za jeden wykład Wałęsa dostaje nawet 100 tysięcy zł.
Były prezydent Polski Lech Wałęsa (lata 1990-1995) Były prezydent Lech Wałęsa znalazł się ostatnio w ogniu krytyki, gdy wyszło na jaw, że towarzyszył przedstawicielom firmy Sunreef Yachts wspierając swoim wizerunkiem ich markę oraz promując polski przemysł jachtowy. Wałęsa stanowi bowiem swoisty wabik dla dziennikarzy i gości biznesowych, którzy chętnie spotkają się z legendą "Solidarności". Wizerunkowo jednak Wałęsa wypadł w tym wypadku bardzo kiepsko. W internecie pojawiły się między innymi jego zdjęcia relaksującego się w basenie w Meksyku. I pomimo, że przedstawiciele firmy tłumaczyli, że Wałęsa nie pracuje dla tej firmy, to pojawiło się pytanie, czy byłemu prezydentowi przystoi angażować się w takie działania. Tym bardziej, że Wałęsa spokojnie mógłby zarabiać na samych wykładach, których udziela bardzo chętnie, zwłaszcza na Florydzie. Zdjęcia stamtąd b. prezydent często publikuje na internetowym fotoblogu. Kilka miesięcy temu "Fakt" podał, że za jeden wykład Wałęsa dostaje nawet 100 tysięcy zł. / Newspix / MAREK BICZYK
Byłe głowy państw po złożeniu urzędu są dożywotnio utrzymywani przez państwo, jednak zazwyczaj dorabiają sobie do emerytury. Zazwyczaj dają wykłady lub piszą książki, zdarza się jednak, że decydują się na bardziej kontrowersyjne zajęcia, jak występy w reklamach czy współpraca z wielkim biznesem.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
    Reklama

    Zobacz więcej