Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Marczuk i Jędrzejczak, czyli gwiazdy na listach do Parlamentu Europejskiego

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Weronika Marczuk z listy SLD SLD ma na swoich listach wiele osób, które znane są głównie ze swojej działalności pozapolitycznej. Liderką listy łódzkiej jest Weronika Marczuk, Polka ukraińskiego pochodzenia, była żona aktora Cezarego Pazury, która podobno kiedyś zarabiała na życie jako striptizerka. Potem Marczuk ukończyła prawo i administrację na Uniwersytecie Warszawskim oraz zrobiła aplikację radcowską, zdobyła też dyplom MBA w Business Center Club. Sławę zyskała jednak występami w telewizji, w tym udziałem w programie TVN „You can dance – Po prostu tańcz”, a naprawdę głośno zrobiło się o niej w 2009 roku, po akcji Centralnego Biura Antykorupcyjnego, kiedy została zatrzymana pod zarzutem przyjęcia 100 tys. zł łapówki i planowanego pozyskania kolejnych 300 tys. zł. w zamian za ustawienie prywatyzacji jednego z wydawnictw. Po dwóch latach prokuratura umorzyła śledztwo w tej sprawie.
Weronika Marczuk z listy SLD SLD ma na swoich listach wiele osób, które znane są głównie ze swojej działalności pozapolitycznej. Liderką listy łódzkiej jest Weronika Marczuk, Polka ukraińskiego pochodzenia, była żona aktora Cezarego Pazury, która podobno kiedyś zarabiała na życie jako striptizerka. Potem Marczuk ukończyła prawo i administrację na Uniwersytecie Warszawskim oraz zrobiła aplikację radcowską, zdobyła też dyplom MBA w Business Center Club. Sławę zyskała jednak występami w telewizji, w tym udziałem w programie TVN „You can dance – Po prostu tańcz”, a naprawdę głośno zrobiło się o niej w 2009 roku, po akcji Centralnego Biura Antykorupcyjnego, kiedy została zatrzymana pod zarzutem przyjęcia 100 tys. zł łapówki i planowanego pozyskania kolejnych 300 tys. zł. w zamian za ustawienie prywatyzacji jednego z wydawnictw. Po dwóch latach prokuratura umorzyła śledztwo w tej sprawie. / Agencja Gazeta / Łukasz Nowaczyk
Wybory do Parlamentu Europejskiego coraz bliżej. Sojusz Lewicy Demokratycznej i Twój Ruch Europa Plus zaprezentowały już swoich kandydatów, także Platforma Obywatelska zdradziła kilka nazwisk. W większości regionów lokomotywami wyborczymi zostali znani i sprawdzeni działacze: z SLD Wojciech Olejniczak, Katarzyna Piekarska, Marek Balicki, Krystyna Łybacka, Adam Gierek, Longin Pastusiak, Alicja Tysiąc, Krystian Legierski, a z TR EP Kazimierz Kutz, Jan Hartman, Marek Siwiec oraz Anna Grodzka. Jednak partie zdecydowały się także zaprosić na listy znanych sportowców i celebrytów. Nie zrobił tego jak na razie tylko PiS. Z ramienia tej partii - jak deklarują jej przedstawiciele - wystartują tylko doświadczeni politycy, byli ministrowie, a także intelektualiści. "Na naszych listach nie będzie celebrytów, osób ośmieszających PE" - zaznaczył Jarosław Kaczyński. Zobacz, o kim mówi lider PiS.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
    Reklama

    Zobacz więcej