Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Polacy w ogniu wojny. Rosomaki i check pointy. Najlepsze zdjęcia z misji w Afganistanie

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Widok z rampy CH-47 Chinook. Polska misja w Afganistanie. Fot. st. chor. szt Adam Roik. Combat Camera DO RSZ
Widok z rampy CH-47 Chinook. Polska misja w Afganistanie. Fot. st. chor. szt Adam Roik. Combat Camera DO RSZ / Media
Prezentujemy niezwykłe zdjęcia wojskowych fotografów, podsumowanie misji wojskowej w Afganistanie. Codzienność afgańskiej operacji z perspektywy polskich żołnierzy, patrole, posiłek w schronie, Rosomaki i kontakty z miejscową ludnością.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (5)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • Rob
  2015-03-22 18:00
  To nie ruiny kalaty tylko poletko otoczone glinianym murem a te kopczyki to zasypane na zimę krzaki winogron , co ta misja nam dała ? doświadczenie które jest cenniejsze niż pieniądze które wydaliśmy , " ostrzelanych " żołnierzy , przetestowany sprzęt . Oczywiście konflikt na Ukrainie to co innego inny charakter , ale bez tego bylibyśmy jak Rosjanie w pierwszej wojnie czeczeńskiej. A jeśli chodzi o symulatory to nigdy nie oddadzą realizmu a wręcz przeciwnie uczą złych nawyków, te symulatory pola walki które ma wojsko to tylko strata pieniędzy w nie włożonych, niech lepiej zainwestują w indywidualne wyposażenie i uzbrojenie żołnierzy, w porządne strzelnice i strzelania bardziej zbliżone do realizmu
  0
  zgłoś
 • kola-pytanie
  2015-02-26 06:33
  A co ty my wojne prowadzimy z Afganistanem? Izrael nie ma własnej armii?
  0
  zgłoś
 • afgan
  2015-02-22 20:53
  Zdjęcie nr 7 znajomy schron i znajomi ludkowie, baza Four Corners(4C) lato 2010. Było gorąco , bardzo.
  0
  zgłoś
 • Ciekawe to prawda
  2015-02-21 18:16
  Czy my Polacy prowadzimy wojne z Afganistanem? W czyim imieniu tam walczymy?
  0
  zgłoś
 • cold winter
  2015-02-21 17:54
  Zdjęcia piękne. Zastanawiam się tylko co kraj z tego ma, poza spełnionym zaszczytnym obowiązkiem walki o lepszy świat z siłami ciemności? Cele szkoleniowe można by osiągnąć dużo taniej na symulatorach, bo programistów mamy wystarczających aby przenieść kogoś w otoczenie gór, pustyni, whiteout'u. Gdyby nasz kraj znalazł się w konflikcie o własne interesy to przypuszczam, że otoczeniem nie byłby piach, ale śnieg, i zimna woda, nie góry, ale bezkresne równiny, nie pastuchy, ale wyrafinowani, niebezpieczni wojownicy.
  Może jednak coś kraj finansowo zyskał?
  Żal rodzin do których nie wrócił Ojciec z Misji.
  0
  zgłoś
Reklama

Zobacz więcej