Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Oto 6 megatrendów, które zadecydują o rozwoju świata

24 kwietnia 2015, 05:50
Analitycy z EY przewidują, że przez najbliższe 10 lat ton światowej gospodarce będą nadawać kraje rozwijające się, zaś różnice pomiędzy tymi krajami a państwami rozwiniętymi będzie się zmniejszać. Wśród liderów rozwoju wymienia się w raporcie Indie i Chiny, które za 20 lat mogą być największymi inwestorami na świecie. Szacuje się, że w 2030 roku aż 2/3 światowej klasy średniej będzie pochodzić z Azji, wobec czego globalne firmy już dziś muszą myśleć o zmianie swojej strategii Coraz bardziej globalny rynek doprowadzi także do sytuacji, w której większa różnorodność siły roboczej będzie dawała firmom przewagę konkurencyjną w skali globu. Już teraz według autorów raportu 60 proc. miejsc pracy wymaga umiejętności, które ma zaledwie 20 proc. całej populacji.
Analitycy z EY przewidują, że przez najbliższe 10 lat ton światowej gospodarce będą nadawać kraje rozwijające się, zaś różnice pomiędzy tymi krajami a państwami rozwiniętymi będzie się zmniejszać. Wśród liderów rozwoju wymienia się w raporcie Indie i Chiny, które za 20 lat mogą być największymi inwestorami na świecie. Szacuje się, że w 2030 roku aż 2/3 światowej klasy średniej będzie pochodzić z Azji, wobec czego globalne firmy już dziś muszą myśleć o zmianie swojej strategii Coraz bardziej globalny rynek doprowadzi także do sytuacji, w której większa różnorodność siły roboczej będzie dawała firmom przewagę konkurencyjną w skali globu. Już teraz według autorów raportu 60 proc. miejsc pracy wymaga umiejętności, które ma zaledwie 20 proc. całej populacji. / ShutterStock
Megatrendy to połączone ze sobą tendencje, które mają wpływ na społeczeństwa, kulturę i gospodarkę w skali całego globu. EY w raporcie pt. „Megatrendy 2015” identyfikuje 6 tendencji, które zadecydują o rozwoju świata. Jakie niosą ze sobą wyzwania i czy można się na nie przygotować?

Powiązane

Reklama
Reklama

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

Reklama

Reklama
Zobacz

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
image for background

Przejdź do strony głównej