Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kto lepiej zarabia: absolwent szkoły zawodowej czy magister? Zobacz ranking wynagrodzeń

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Wynagrodzenia całkowite osób z różnym wykształceniem w 2014 roku
Wynagrodzenia całkowite osób z różnym wykształceniem w 2014 roku / Forsal.pl
Pracować czy kontynuować naukę? To odwieczny dylemat młodych ludzi wchodzących w dorosłość, szczególnie w kontekście informacji pojawiających się w ostatnim czasie w mediach, że nie warto się uczyć, bo wykształcenie nie wpływa na nasze zarobki. Czy tak jest naprawdę?

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (8)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • Pomocny
  2015-12-13 12:34
  W zestawieniu przydałaby się mediana/średnia wieku :), pomoże to w poprawnej interpretacji danych
  0
  zgłoś
 • Komentator
  2015-11-25 22:59
  Jest nieprawdą, że dyrektor związany z Automatyką zarabia mniej niż po innych kierunkach technicznych. Przeczą temu wcześniejsze zestawienia. Absolwent na stanowisku dyrektora po tym kierunku studiów jest na pierwszym miejscu jeśli chodzi o płace.
  POZDRAWIAM
  0
  zgłoś
 • Szok
  2015-11-19 10:54
  5 lat doświadczenia z mgr inż. i najniższa krajowa? Proszę Cię... Jestem na 4 roku i nie znam żadnego studenta, który by pracował i zarabiał takie kwoty. I nie studiuję informatyki.
  0
  zgłoś
 • tragedia
  2015-09-22 14:16
  Jestem świeżo po studiach magisterskich inżynierskich (UR). Bardzo się starałem i przykładałem do nauki, w czasie studiów dorywczo pracowałem. Obroniłem dyplomy bardzo dobrze. I co z tego ? Liczy się tylko doświadczenie na rynku i to nie 1 lub 2 lata, co najmniej 5 lat jakichś prostych niewolniczych prac, żeby pracodawca chciał mnie zatrudnić za marną najniższą krajową.
  7
  zgłoś
 • amatorszczyzna
  2015-05-10 15:38
  2: Marry z IP: 78.10.233.* (2015-04-30 11:59). Wiesz, ze tym wpisem złamałaś/e s prawo?
  0
  zgłoś
 • PawełFF
  2015-04-30 23:12
  Przedsiębiorca... najlepiej na swoim. Zresztą zawsze uważałem, że przedsiębiorczość popłaca... Trzeba próbować. Mi się udało... w końcu mogłem rzucić pracę, która mnie przytłaczała. A teraz niczym młody Bóg modernizuje, ulepsza własną firmę. Sama przyjemność. Zacząłem też zatrudniać ludzi. Wykupiłem też oprogramowanie pomocne w rozliczaniu wszystkich operacji finansowych. Najpierw przetestowałem darmową wersję www.ksiegapodatkowa.pl/wersja-testowa, a teraz już mam pełną wersję. Ułatwia znacznie pracę.
  1
  zgłoś
 • Marry
  2015-04-30 11:59
  Ja zdobytą na studiach wiedzę postanowiłam od razu wykorzystać we własnym biznesie i nie żałuję. Praca we własnej firmie jednak dobitnie uświadomiła mi jaką ogromną część dochodu trzeba przekazać państwu- zusy, vaty, dochodowy i ciągle im mało. Dlatego zainteresowałam się możliwościami optymalizacji podatkowej. Podobno ta firma z Poznania świadcząca usługi rachunkowe jest bardzo dobra http://sigmapartner.pl/ zajmuje się nawet zakładaniem spółek w Anglii.
  13
  zgłoś
 • oko
  2015-04-30 08:44
  Dlaczego firmy powstające w SSE opócz tego że są zwolnione z większości podatków to jeszcze do tego mogą zatrudniać ludzi na umowach śmieciowych oraz za pośrednictwem agencji pracy. Skoro korzystają z ulg to powinny mieć obowiązek zatrudniania na umowach o pracę z wyższymi płacami minimalnymi niż gdzie indziej.

  Są to firmy zagraniczne , które większość produkcji wysyłają zagranicę (dostają dewizy) a koszty pracy tak naprawdę stanowią niewielki ułamek kosztów ogółem. Jasne że jak prawo im na to pozwala to korzystają ale tak nie powinno być.
  0
  zgłoś
Reklama

Zobacz więcej