Polska 2050 i PSL

Liderzy Polski 2050 oraz PSL podczas wtorkowej konferencji skrytykowali podpisanie przez prezydenta Andrzeja Dudy ustawy o powołaniu komisji ds. badania wpływów rosyjskich.

"My z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem, Polska 2050, PSL, Trzecia Droga jesteśmy za tym, żeby ludzie w Polsce mieli wybór, żeby mogli wybierać tak jak chcą, tego kogo chcą. W tych dniach chcemy dać temu w bardzo jasny, wyraźny sposób wyraz. Chcemy być z wszystkimi tymi, którzy mówią dziś: chcemy jesienią wolnych wyborów; chcemy jesienią być społeczeństwem, które wybiera tego kogo chce do odpowiedzialności za nasze wspólne dobro" - mówił Hołownia.

"Weźmiemy udział w marszu organizowanym 4 czerwca w Warszawie"

Reklama

"Dlatego podjęliśmy wspólnie decyzję, że weźmiemy udział w marszu organizowanym 4 czerwca w Warszawie razem z naszymi działaczami, którzy zapowiadali na nim swoją obecność. Będziemy tam z nasza żółtą ekipą, z naszą zieloną ekipą, żeby powiedzieć: jesteśmy z tymi, którzy chcą w Polsce wolnych wyborów, którzy nie chcą żeby w Polsce wolność wyborów była ludziom odbierana" - oświadczył.

Hołownia zaznaczył, że tego dnia będzie też - jak wcześniej zapowiadał - w Lesznie.

Kosiniak-Kamysz podkreślał, że jesienne wybory "będą najważniejsze i chcemy, aby one były wolne, demokratyczne, uczciwe i sprawiedliwe". "Gdy pan prezydent podejmuje fatalną decyzję, okropną i haniebną podpisując się pod bolszewicką komisją, nikt kto chce być i żyć w Polsce najlepszej nie będzie przechodził obok tego obojętnie" - mówił szef ludowców.

Zaapelował jednocześnie do Rzecznika Praw Obywatelskich "o podjęcie wszystkich możliwych kroków w celu monitorowania tej komisji, która niestety za chwilę podejmie swoją działalność". (PAP)

autor: Rafał Białkowski, Daria Kania