Portal opublikował w środę wyniki cotygodniowy sondażu poparcia dla partii politycznych.

Zjednoczona Prawica i PiS

"Chęć oddania głosu na Zjednoczoną Prawicę zadeklarowało 39 proc. badanych, a więc bez zmian w porównaniu z przeprowadzonym identyczną metodologią badaniem opublikowanym tydzień temu.

Reklama

Koalicja Obywatelska

Na Koalicję Obywatelską zamierza głosować 30 proc. badanych; to także wynik taki sam, jak w poprzedniej fali.

Lewica, Konfederacja i Trzecia Droga

2 punkty procentowe zyskuje Lewica, która może liczyć na 11 proc. poparcia. Na Konfederację wskazało 9 proc. badanych, co oznacza spadek o 1 punkt procentowy. Trzecia Droga bez zmian - 8 proc., a więc wynik na granicy progu. Z kolei Bezpartyjni Samorządowcy mogą liczyć na 2 proc. poparcia - bez zmian" - czytamy.

Wyborcy niezdecydowani

Jak podał portal, ciekawie wygląda rozkład sympatii wśród wyborców niezdecydowanych, których jest w sumie 7 proc. "W tej grupie 24 proc. najpewniej zagłosuje na Zjednoczoną Prawicę. Na drugim miejscu Trzecia Droga z możliwym poparciem 19 proc. niezdecydowanych wyborców. Dalej Koalicja Obywatelska z potencjalnym poparciem 14 proc., oraz Konfederacja - 9 proc. Głosowanie na Bezpartyjnych Samorządowców poważnie rozważa 7 proc. niezdecydowanych. Na Lewicę w tym pytaniu wskazało 6 proc." - czytamy.

Frekwencja

Deklarowana frekwencja wynosi 71 proc., z zastrzeżeniem, że na pytanie o udział w głosowaniu 59 proc. odpowiada "zdecydowanie tak", a "raczej tak" 12 proc.

Sondaż

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) w dniach od 6 do 9 października 2023 r. na panelu internetowym na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. W badaniu wzięło udział 1066 osób.(PAP)